De Werkgroep Archeologie Hulst is een kleine groep vrijwilligers met een grote inzet voor de archeologie van Hulst.
De locatie aan de Tabakstraat was niet langer beschikbaar dus moesten de vrijwilligers op zoek naar een nieuwe plek. Die is gevonden, in een fraaie grote kelder van het Museum Hulst ’s-Landshuis aan de Steenstraat 37 in Hulst. Dit huis werd gebouwd als bestuurszetel voor de magistraat (burgemeesters en schepenen) van het Hulsterambacht, waarschijnlijk in de tweede helft van de zestiende eeuw. De huidige vorm dateert in het midden van de 17e eeuw.
Momenteel wordt er verhuisd en ingericht. De WAH-kelder zal voor het eerst te bezichtigen zijn tijdens de Nationale Archeologie Dagen van 2026, op 20 en 21 juni.
Tijdens die dagen organiseert de werkgroep een Archeohotspot waarbij 10.000 potscherven op tafel liggen. Hierover later meer.
Meer info: Werkgroep Archeologie Hulst.
Bijdragers
Coördinator Archeohotspots Zeeland
Erfgoed Zeeland
Dit is een verhaal van
