Ervaar de Leidse archeologie tijdens de ArcheoHotspot op 22 oktober
Iedereen, van jong tot oud, is van harte welkom om langs te komen bij de ArcheoHotspot in de Faculteit der Archeologie op woensdag 22 oktober, van 11.30 tot 17.00 uur!
Een ArcheoHotspot is een plek waar men kennis kan maken met archeologie. Je kunt er gratis binnenlopen en meehelpen met (de uitwerking van) archeologisch onderzoek. Ook kun je experts naar jouw eigen vondsten laten kijken, vragen stellen en deelnemen aan activiteiten zoals workshops en lezingen!
De Faculteit der Archeologie heeft vanwege het 450-jarig bestaan van de Universiteit Leiden een mooi programma voor deze dag in elkaar gezet. Er zijn lezingen over de prehistorie, romeinse tijd en middeleeuwen in Nederland. Ook zijn er workshops in onze labs waar je leert menselijke en dierlijke botten, planten en zaden en keramiek te herkennen en sorteren. Je ontdekt wat deze vondsten ons vertellen over het leven in een bepaalde periode. Dat kan je ook ervaren tijdens experimentele archeologie: leer hoe bier werd gebrouwen in de prehistorie of vuurstenen werden geslagen. Daarnaast kun je je eigen archeologische vondsten laten bekijken. De archeologen van bedrijf ARCHOL, het zelfstandig onderzoeksbureau van de Universiteit Leiden en de experts van Erfgoed Leiden en omstreken, doen mee.
Voor kinderen is er ook van alles te beleven, dus kom gezellig langs met de hele familie.
Praktische informatie
Locatie: Van Steenisgebouw, Einsteinweg 2, Leiden
Datum en tijd: 22 oktober, vrije inloop van 11.30 tot 17.00 uur.
Het volledige programma is te vinden op deze website.
Bijdragers

Karien Wentink
Dit is een verhaal van
